Sádrokartony

Výhody:

  • rychlá montáž
  • zlepšení tepelně a zvukově izolačních vlastností
  • estetika
  • zakrytí izolace
  • požární ochrana

Sádrokartony - VYUŽITÍ

Sádrokartony nabízí opravdu široké možnosti využití. Základní věc ovšem je, že sádrokartony nejsou určeny pro nosné konstrukce. Jsou vhodné pro vnitřní potřebu. Můžete je mít v nejrůznějších velikostech, tloušťkách a také kvalitě.

Sádrokartony je možné využít pro rekonstrukce, přestavby, zateplování, půdní vestavby, zvukotěsné a akustické příčky, minerální, kazetové a akustické podhledy.

Další důležitou vlastností, kterou sádrokarton má, je jeho nehořlavost. Lze z něj vytvořit taktéž zajímavé a obloukové konstrukce pomocí ohýbaných profilů a ohebných desek.

Takto sádrokartony upravené interiéry dodají originalitu a nevšední design.

Sádrokartony - PODKROVÍ

Montáž sádrokartonů je vhodná pro Půdní vestavby (podkroví). Podkroví se skládá ze šikmých, vodorovných, a svislých ploch. Montáž sádrokartonů v podkroví splňuje ty samé požadavky, jako jsou kladeny na konstrukce, které oddělují interiér od exteriéru. Dále montáž sádrokartonů v podkroví zajišťuje tepelnou, zvukovou izolaci ochraňuje proti atmosférickým vlivům a proti požáru.


podkroví

Sádrokartony - PODHLEDY

Montáže sádrokartonů využíváme také pro snížení světlé výšky místnosti a zateplení rovných podhledů, zlepšení zvukově izolačních vlastností, nebo jsou-li vedeny rozvody instalačních vedení pod stávající stopní konstrukcí. Montáž sádrokartonových podhledů lze využít ke zvýšení požární odolnosti stropní konstrukce.

Sádrokartony - PŘÍČKY

Sádrokartonové příčky jsou nenosné, samonosné interiérové konstrukce různé tloušťky určené k členění interiéru na jednotlivé místnosti. Montáže sádrokartonových příček ve správném provedení též zajišťují veškeré požární, akustické, statické i jiné požadavky.


Příčky

Sádrokartony - PŘEDSAZENÉ STĚNY

Montáž sádrokartonů na stávající svislé konstrukce (předsazené stěny) mohou být lepeny ke stávající konstrukci stěny tzv. suchá omítka. Dále jsou předsazené stěny spřažené, které se montují na kovové profili CD a jsou spřažené se stávající konstrukcí pomocí vhodného kotvícího prvku. Montáž sádrokartonů zná také ještě předsazené stěny volně stojící, které se montují na profily CW a jsou nezávislé na stávající konstrukci. Montáže sádrokartonových předstěn mohou splňovat estetické vylepšení stávajících povrchů stěn a příček, zvýšení akustických vlastností stěn a příček, zajištění požární odolnosti, zvýšení izolačních (zvuk, teplo) obvodových stěn, vytvoření meziprostoru pro vedení instalací.

Předsazené stěny 1  Předsazené stěny 2  Předsazené stěny 3

Sádrokartony - KASTLÍKY

Montáž sádrokartonů také slouží k opláštění různých instalací, nosníků, trámů atp., na kterých rovněž zajišťuje estetické vlastnosti a požární ochranu oplášťovaných prvků.

kastlíky

Sádrokartony - POLICE, OSVĚTLOVACÍ RAMPY, KLENBY, OBLOUKOVÉ PODHLEDY

Montáž těchto sádrokartonových konstrukcí slouží k estetickému vylepšení interiéru. Okrasné stropy, police, které jsou plně funkční například jako knihovna, stěna pro TV, zapuštěné terária atd.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.